Ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny Osiedle Henrykowskie 

    Ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny Osiedle Henrykowskie  – tu znajdziesz informacje na temat ubezpieczeń na życie pod kredyt hipoteczny w miejscowości Osiedle Henrykowskie , kto je kupuje, w jakich towarzystwach najczęściej są kupowane polisy, kontakt do agenta.

    Nasz zaprzyjaźniony i sprawdzony agent ubezpieczeniowy może Ci pomóc w wyborze dobrego ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny i dopełnieniu wszystkich formalności.

    Tutaj też uzyskasz kontakt do doradcy ubezpieczeniowego, również w regionie Dolny Śląsk . Miłej lektury!


    Kontakt do agenta ubezpieczeniowego w pobliżu Osiedle Henrykowskie

    Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a sprawdzony agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny i dopełnić formalności.


    Informacje: Osiedle Henrykowskie

    Osiedle Henrykowskie – nieoficjalna nazwa osiedla mieszkaniowego w południowej części Wrocławia, które attain roku 1991 należało get dzielnicy Krzyki a obecnie znajduje się w granicach osiedla samorządowego Tarnogaj.

    Osiedle Henrykowskie jest nazwą terenową nieumieszczaną od lat na planach miasta, lecz używaną przez jego mieszkańców, a dawniej w dokumentach urzędowych. Swoją nazwę wzięło od jednej ze swoich ulic – Henrykowskiej.

    Teren, na którym znajduje się Osiedle Henrykowskie, należał od średniowiecza do biskupów wrocławskich. Przyłączony został do Wrocławia wraz z innymi przedmieściami otaczającymi miasto w dniu 19 listopada 1808 roku. Niemal get początku XX wieku znajdowały się tu jedynie użytki rolne. Od zachodu sąsiadował z zabudowaniami wsi Huby, przyłączonej attain miasta w roku 1868, od wschodu i północy z wznoszonymi od drugiej połowy XIX w. zabudowaniami kolejowymi, od południa zaś z polami wsi Tarnogaj, przyłączonej attain Wrocławia w roku 1904. Na początku XX w., gdy zabudowa osiedla Huby nabierała wielkomiejskiego charakteru i wzdłuż ulicy Hubskiej – jego głównej osi komunikacyjnej – zaczęły powstawać kamienice czynszowe, wytyczono kilka bocznych prostopadłych complete niej ulic prowadzących na wschód, wzdłuż których powstać miała nowa zabudowa. Jedną z nich była Merckelstrasse, obecnie Prudnicka, odchodząca od dzisiejszej Hubskiej w połowie jej biegu i ślepo kończąca się pośród pól, nazwana na cześć Friedricha Theodora von Merckela (1775-1845), nadprezydenta prowincji śląskiej w latach 1813-1820 i 1825-1845. Druga z ulic, Beblostrasse, dziś Jesionowa, wychodząca na krańcu Hubskiej, swoją nazwę zawdzięczała Carlowi Beblo, właścicielowi pobliskiej fabryki makaronu i radnemu miejskiemu. Obie ulice nie zostały jednak zabudowane do czasów I wojny światowej, stały się natomiast kilka lat później drogami prowadzącymi na teren przyszłego osiedla.

    Plan budowy nowego osiedla mieszkaniowego w tym miejscu opracowany został w roku 1922 na zlecenie spółdzielni Siedlungsgesellschaft Breslau A.G., największego w latach dwudziestych we Wrocławiu inwestora budownictwa mieszkaniowego. Autorami koncepcji urbanistycznej i projektu pierwszych budynków byli architekci Paul Heim i Albert Kempter. Nazwy ulic wytyczonych na nowym osiedlu pochodziły od nazw miejscowości na Przedgórzu Sudeckim. Główną osią osiedla została ulica Nyska, pierwotnie Neißer Straße, która w pobliżu skrzyżowania z Prudnicką łączy się z równoległą do niej Paczkowską, dawniej Patschkauer Straße. W południowej części osiedla w roku 1935 wytyczono jeszcze ulicę Otmuchowską – Ottmachauer Straße. W północnej części zaś dwa podwórka otaczały ulice Henrykowska – Heinrichauer Straße oraz Sernicka – Schönborner Straße. Nazwa tej ostatniej pochodzi od nazwy podwrocławskiej wsi Żerniki Wrocławskie, która krótko po II wojnie światowej nosiła nazwę Serniki. W latach 1926-1927 według planów Heima i Kemptera powstało siedem budynków mieszkalnych mieszczących 233 jedno-, dwu- trzy- i czteropokojowe mieszkania z kuchnią i łazienką. Trzypiętrowe domy kryte dwuspadowym dachem otaczały podwórka, na których urządzono zieleńce i place zabaw dla dzieci oraz zasadzono szpalery drzew. Elewacjom zaś nadano jasne kolory. Osiedle nazwano wówczas Siedlung Merckelstraße i taka nazwa obowiązywała get roku 1945. W kolejnych latach następowała dalsza trwająca accomplish końca lat trzydziestych rozbudowa. Następne domy powstawały już na zlecenie innych inwestorów i według projektu innych architektów, jednak wielkością i kształtem podobne były accomplish tych pierwszych. Do połowy lat trzydziestych wypełniono zabudowę ulicy Nyskiej, Henrykowskiej i Jesionowej. W ostatnich latach przed drugą wojną światową powstały jeszcze domy przy ulicach Otmuchowskiej i Pięknej, która zamykała osiedle od południa. Oprócz zabudowy mieszkalnej na osiedlu wzniesiono także budynki infrastruktury technicznej i użyteczności publicznej. W latach 1927-1928 na wschodnim krańcu ulicy Jesionowej zbudowano stację transformatorową według projektu Richarda Konwiarza, która służyła całej południowej części miasta. W roku 1938 powstała natomiast szkoła ludowa w południowej części ulicy Nyskiej zaprojektowana przez Paula i Erwina Kleinów.

    W czasie oblężenia Wrocławia na początku roku 1945 osiedle zostało częściowo zniszczone, jednak większość budynków ocalała, inne zostały później odnowione. W następnych latach powojennych miejsce zniszczonych domów powstały nowe budynki mieszkalne z wielkiej płyty, m.in. czteropiętrowe bloki przy ul. Nyskiej i Paczkowskiej oraz dziesięciopiętrowy punktowiec na rogu Nyskiej i Pięknej. Powstały też nowe zakłady przemysłowe: Zakład Produkcyjno-Remontowy Energetyki oraz otwarta w roku 1972 piekarnia pieczywa chrupkiego. W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych powstały z kolei zespoły domów wielorodzinnych swoją formą bardziej nawiązujące accomplish przedwojennej architektury osiedla. Wypełniły one puste miejsca wzdłuż ulic Jesionowej, Pięknej oraz Sernickiej u zbiegu z Nyską. W pierwszej dekadzie XXI wieku oba zakłady przemysłowe zostały zlikwidowane, a w miejscu ich zabudowań powstają kolejne zespoły wielorodzinnych domów mieszkalnych.

    źródło

    Kto kupuje ubezpieczenia na życie?

    Ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny Osiedle Henrykowskie 

    Najczęściej ubezpieczenia na życie kupują:

    • osoby decydujące się na kredyt hipoteczny
    • osoby które zostały rodzicami
    • osoby które zmieniły pracę
    • osoby które są głównymi żywicielami rodziny
    • osoby, których bliscy zachorowali lub zmarli

    Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie

    Szukając ubezpieczeń na życie w pobliżu miejscowości Osiedle Henrykowskie , Dolny Śląsk , sprawdź koniecznie poniższe kontakty do agenta ubezpieczeniowego w pobliżu:

    Ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Osiedle Henrykowskie 

    Ubezpieczenie na życie Bardo , Ubezpieczenie na życie Bielany Wrocławskie , Ubezpieczenie na życie Bierutów 
    Ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny Osiedle Henrykowskie 

    W jakiej firmie kupić ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny?

    Warto porównywać ubezpieczenie na życie również w miejscowości Osiedle Henrykowskie . Możesz spytać o to swojego agenta ubezpieczeniowego.

    Poniżej znajdziesz kilka przykładów ubezpieczeń na życie z rankingu polis na życie.

    1. Prudential – Komfort Życia
    2. Metlife – Metlife na życie
    3. UNIQA – Plan Ochronny
    4. Aviva – Smart Life
    5. Warta – Ochrona
    6. Nationale Nederlanden – Ochrona Jutra
    7. Generali – Z myślą o życiu PLUS

    Ubezpieczenie od utraty dochodu w pobliżu Osiedle Henrykowskie 

    Kto zwykle decyduje się na ubezpieczenie od utraty dochodu JDG

    Ubezpieczenie od utraty dochodu dla Jednoosobowej Działalności Gospodarczej, jest najczęściej kupowane przez:

    • chirurg
    • doradca podatkowy
    • kardiolog
    • fizjoterapeuta
    • inżynier budownictwa
    • medycy
    • ratownik medyczny
    • lekarz / lekarz dentysta
    • lekarz weterynarii
    • przedsiębiorca
    • pośrednik nieruchomości
    • psycholog
    • marynarz
    • kierowca zawodowy

    Kontakt do agenta ubezpieczeniowego w pobliżu Osiedle Henrykowskie

    Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a sprawdzony agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze ubezpieczenia i dopełnić formalności.

    A jeżeli w google wpisujesz „Szukam ubezpieczenia na życie Wrocław”, to sprawdź koniecznie ten adres.

    Warto też sprawdzić ważne dla temat ubezpieczeniowe: